ГОЛОВНЕ МЕНЮ

Голова облдержадміністрації Анна Коваленко в телеефірі відзвітувала про свої перші 100 днів на посаді. Низка питань, порушених в інтерв’ю, стосувалася розвитку медичної галузі Чернігівщини.

        

Анна Коваленко,зокрема,зазначила:  

«Минулого року  медичні заклади недофінансовувалися і по опаленню, і по заробітній платі (8,5 млн грн.). А вже в новий  рік ми увійшли вже без цих заборгованостей. Для такого вирівнювання мною  було видано  ряд розпоряджень  стосовно дофінансування  закладів з обласного бюджету, якщо із  цим  не будуть справлятися місцеві бюджети.  Відтак  у цьому плані нам  важливо, щоб місцеві громади буди  якомога самостійнішими, адже  це їхні  пріоритетні витрати. Працюємо з ОТГ у плані роз’яснення  інструментів, що пропонує і держава, і область. Тобто, треба розробляти  відповідні механізми, які  могли б покращити фінансову складову».

Враховуючи, що вже у березні 2021 року  медичні заклади Чернігівщини будуть переукладати  договори з Національною Службою здоров’я, постає питання,   чи буде обласна влада  сприяти їм у можливості укласти договори на якомога більшу кількість пакетів  медичних послуг? З цього приводу Анна Коваленко зазначає: облдержадміністрація над цим працює і працює успішно.        «Достатньо навести приклади хорошої роботи по  протидії ковідній  інфекції, адже в нас нині 17 лікувальних закладів, які пройшли відповідну  сертифікацію. На жаль,зараз нам не вистачає анестезіологів. Але ми говоримо про максимальну  програму  підтримки,запрошуємо фахівців, працюємо з  різними структурами. Наприклад, щоб залучити анестезіолога до роботи у Новгороді-Сіверському, ми знайшли йому квартиру. Це проблема  всієї України і особливо вона відчутна  на Чернігівщині, бо в нас велика площа і невелика кількість населення. Треба покращувати оснащення наших приймальних відділень.  Так наприкінці минулого року  надійшли кошти у розмірі 57 млн грн і ми закупили рентгенівськіапарати і апарати УЗД. Тобто, найближчі 20 років не буде потреби їх закуповувати, але точно буде потреба у людях, які на них будуть працювати», – зауважила Анна Коваленко.

Також очільниця  виконавчої влади області  наголосила, що вона  щодня  контролює  процес виплати  грошових надбавок медикам, які працюють із  коронавірусними хворими. І це питання  в регіоні  вирішено на сто відсотків завдяки тому, що  цей процес контрольований на всіх рівнях.

За її словами, нинішнього року в області буде продовжено реалізацію багатьох проектів у  гуманітарній сфері. Наприклад, планується реконструювати будівлю центрального корпусу КНП «Чернігівська обласна лікарня».

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ГОЛОВНЕ МЕНЮ