ГОЛОВНЕ МЕНЮ

Депресія: наскільки це серйозно?

Депресія: наскільки це серйозно?

  Високі темпи сучасного життя, невпевненість у  завтрашньому дні, слабкі можливості для самореалізації, власний гормональний  фон та лабільність нервової системи. Все це та  багато інших чинників часто-густо негативно впливають на світосприйняття, здоров’ята щоденне життя будь-якої людини. Звісно, дехто із нас здатен  змиритися з цими факторами і проживає день, як завжди. А ось певна кількість людей (за дослідженнями Американської асоціації  вивчення розладів поведінки, це більш, ніж 30% громадян) відчувають стан, який вже давно має назву – депресія.

На жаль, депресія має безліч проявів, які іноді маскуються під  особливості поведінки, різного роду невротичні  синдроми, «хвороби зростання організму», специфічну реакцію людини на зміну погодних умов та атмосферного тиску.  І лише  невелика частина  таких людей здатні опанувати себе і певний  час  не звертати уваги на погіршення концентрації уваги, роздратованість, неможливість адекватно реагувати на оточуючих, збої в роботі життєво важливих органів і систем, плаксивість або тимчасовий підйом настрою. Більшість же таких громадян відчувають, що з їхнім організмом коїться щось недобре і впевнені у  необхідності звернутися за  допомогою. І звертаються, адже, враховуючи наближення медичної допомоги до населення, широку масово-роз’яснювальну роботу з боку лікарів КНП «Чернігівська  обласна психоневрологічна лікарня», де завдяки старанням її Генерального директора  Володимира Ященка  створено потужну службу психологічно – соціального відновлення,відповідну допомогу  у закладі надають жителям Чернігівщини високопрофесійні фахівці. Так, за словами завідувачки Центру амбулаторно-консультативної та реабілітаційної допомоги   лікарні Богдани Шуби, нині на диспансерному  обліку  там перебуває понад 1000 громадян. І це лише жителі Чернігова, що мають діагноз тривожно-депресивного синдрому. Як розповідає завідувач Центру лікування психосоматичних розладів, неврозів, межових та кризових станів та порушень психічного розвитку Обласної психоневрологічної лікарні Валентин Скрипник, люди поступово долають стигму побоювання спеціалістів психолого-психіатричного профілю і самостійно звертаються до них задля консультацій і призначення  відповідного лікування.

  • З такими пацієнтами працюють психологи, психотерапевти, а при потребі – і психіатри. Загалом, – розповідає Валентин Скрипник, – чи не кожна п’ята людина хоча б раз у житті так чи інакше відчуває депресивний стан. І наше завдання – допомогти у будь-якому  випадку.

Психіатри  вирізняють кілька видів депресій, серед яких головні : реактивна (коли  такий стан виникає на тлі травмуючих або стресових ситуацій), ендогенна ( має біологічну природу, що обумовлена  гормональним дисбалансом), соматогенна депресія ( виникає на фоні хронічних захворювань). Будь-який вид депресії так чи інакше потребує звернення до  лікаря, який , незалежно від причини її появи, призначить лікування та  порадить певну корекцію способу життя. Саме лише лікар здатен поставити діагноз депресивного стану, однак, є кілька способів, за якими людина  здатна зрозуміти, що не варто зволікати зі зверненням до спеціаліста.

Так психолог  Служби психологічно-соціального відновлення КНП «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» Людмила Беленок,  розповідаючи про поширені симптоми депресії, зазначає:

  • По-перше, це поганий настрій, але лише у тому випадку, коли він спостерігається постійно і безперервно,  навіть після відпочинку  і спроб  переключення на якість радісні події.  По-друге,зниження процесів і темпів мислення, емоційне вигорання, тривожність і навітьсуїцидні чи нав’язливі думки негативного змісту. І головне – це втрата задоволення від повсякденного життя. У нашому закладі робота з  такими людьми проводиться доволі ефективно. Якщо не брати випадки клінічної депресії, коли вона потребує втручання психіатра чи нарколога (адже дехто вдається до вживання спиртних напоїв), то часто-густо  кілька зустрічей із психологом здатні повернути людину до нормального життя. В нашому  арсеналі – бесіди, арт-терапія, застосування інших сучасних методик відновлення емоційного стану.Запобігти депресії важко, якщо в людини є до неї схильність, але можна її вчасно діагностувати і подовжити періоди ремісії за допомогою медикаментів, психотерапії, турботи про себе, вмінню зробити своє життя комфортним і наповненим приємними та цікавими речами. Також можна навчитись із нею жити і брати від неї все найкраще, що вона може дати. Люди, що пережили депресію, часто стають працівниками так званих допомагаючи професій – волонтерами, членами громадських організацій по захисту тварин, благодійницьких фондів –  адже вони добре розуміють біль інших і можуть підтримати, як ніхто інший.

Як зазначає відомий письменник і психолог Ірвін Ялом – депресія – реакція людини на невдоволення навколишнім світом, неможливість віднайти баланс між бажаннями та їхньою реалізацією. Тому лікарі, психологи впевнені – якщо ви самостійно не можете знайти свою «точку опори», звертайтеся до спеціалістів Обласної психоневрологічної лікарні – вам допоможуть відчути та сприймати життя у  всіх його кольорах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ГОЛОВНЕ МЕНЮ