ГОЛОВНЕ МЕНЮ

Звернення Голови Правління ГО “Українська Ліга розвитку хоспісної та паліативної допомоги” В.М. Князевича.

Національна служба здоров’я України

Копія:

Міністерство охорони здоров’я України

Комітет Верховної Ради України з питань    здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

 

Уповноважений Президента України з прав дитини

 

Від імені Правління ГО «Українська Ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги» засвідчую глибоку повагу та прошу надати роз’яснення щодо фінансування НСЗУ медичних послуг, пов’язаних з наданням вторинної (спеціалізованої) паліативної медичної допомоги за програмою медичних гарантій у 2020 році.

Другий етап медичної реформи передбачає автономізацію та припинення фінансування за рахунок медичної субвенції закладів охорони здоров’я вторинного рівня. На сайті Національної служби здоров’я України (https://nszu.gov.ua/likar-2020) надання паліативної допомоги в умовах стаціонару внесено до гарантованого пакету медичних послуг, оплата яких буде здійснюватись відповідному закладу охорони здоров’я за кожного пролікованого пацієнта. На думку експертів ГО «Українська Ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги», капітаційна ставка, передбачена за лікування пацієнта, який потребує паліативної допомоги у стаціонарному закладі охорони здоров’я, що надає паліативну допомогу, у сумі 7 865,64 грн. є економічно необґрунтованою.

Середня вартість 1 ліжко-дня лікування пацієнта у стаціонарному закладі охорони здоров’я, що надає паліативну допомогу, складає 508,41 грн.. Середня тривалість лікування паліативного пацієнта онкологічного профілю у стаціонарному закладі охорони здоров’я, що надає паліативну допомогу, становить 21,5 днів. Отже вартість лікування такого пацієнта складає 10 930,82 грн., що на 3 065, 18 грн. більше, ніж передбачена НСЗУ кавітаційна ставка. Разом з тим, спеціалізовані стаціонарні заклади охорони здоров’я надають паліативну допомогу пацієнтам з важкими хронічними інкурабельними захворюваннями (не тільки у термінальних стадіях захворювання), тривалість лікування яких може складати більше 3 місяців.

Враховуючи специфіку діяльності стаціонарних закладів охорони здоров’я, що надають паліативну допомогу (догляд та лікування  важкохворих інкурабельних пацієнтів, у т. ч. у термінальних стадіях захворювання), вони не в змозі отримати дохід від надання платних послуг у розмірі, який би компенсував їх повну фінансову потребу. Благодійництво та меценацтво в Україні також не набуло недостатнього розвитку.

Вважаємо, що, враховуючи специфіку паліативної допомоги, при закупівлі договору медичних послуг для паліативної стаціонарної медичної допомоги ціна повинна розраховуватися НСЗУ з врахуванням глобальної ставки за 1 ліжко-день перебування хворого у стаціонарі, а не за один завершений випадок. При цьому слід враховувати нозологію захворювання паліативного пацієнта, зокрема: хронічний больовий синдром різної етіології, у т. ч. фантомні болі; злоякісні новоутворення; хронічний хіміорезистентний туберкульоз; СНІД; асоційовані з віком деменції, у т. ч. хвороба Альцгеймера; хронічна ниркова недостатність; хронічна печінкова недостатність; хронічна серцева недостатність;    запальні та дегенеративні захворювання нервової системи на пізніх стадіях розвитку захворювання; важкі вроджені вади розвитку, генетичні та метаболічні захворювання у дітей і дорослих; пролежні; необхідність застосування стом різної локалізації тощо.

Враховуючи викладене вище, просимо залучити експертів ГО «Українська Ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги» і переглянути заплановану вартість медичних послуг надання паліативної допомоги в умовах стаціонарного закладу охорони здоров’я. Наголошуємо, що неможливість отримання населенням доступної, якісної та ефективної паліативної медичної допомоги спричинятиме зростання соціальної напруги у суспільстві, прагнення до еміграції з країни та протестів проти існуючої державної системи.

 

З повагою,

Голова Правління

доктор медичних наук                                               В.М.Князевич

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ГОЛОВНЕ МЕНЮ