ГОЛОВНЕ МЕНЮ

Медичний заклад на «Олімпі»: КНП «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» отримала відзнаку «Лідер охорони здоров’я України -2019»

Медичний заклад на «Олімпі»: КНП «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня»  отримала відзнаку «Лідер охорони здоров’я України -2019».

15 років тому в Україні започаткована традиція відзначення підприємств, організацій, закладів, недержавних структур, які зробили потужний внесок у розбудову держави, зміцнення її промислового та соціального потенціалу. За цей час  цієї відзнаки, що має назву «Лідер року»,удостоєно понад 140 номінантів у різних галузях – промисловому та сільськогосподарському виробництві, освіті, науці, системі охорони здоров’я.

Так відзнака «Лідер охорони здоров’я України» –  чи не найпрестижніша нагорода, що вручається медичним закладам України у рамках  «Лідера року», адже  вона  входить до Національної програми «Медичний олімп України» і 2019-го року  була увінчана урочистостями, присвяченими святкуванню з назвою – «Тисячоліття української медицини, від Агапіта до сьогодення», що відбулися у Києві 25-го жовтня. Відтак Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня в особіїї генерального директора Володимира Ященка на цих урочистостях удостоєна відзнаки «Лідер охорони здоров’я України-2019». Крім того, особисто Володимир Ященко  за  сумліннупрацю та високий професіоналізм і вагомий внесок у розбудову вітчизняної системи охорони здоров’я нагороджений Почесною грамотою від Національної Академії медичних наук та Всеукраїнського лікарського товариства.  Таким чином робота цього потужного медичного закладу Чернігівщини  високо оцінена на державному рівні.

«Це далеко не перша  відзнака, якої удостоєна наша лікарня, – зазначає Володимир Ященко, – Достатньо згадати 2014 рік, коли розповідь про заклад було вміщено у престижному збірнику «Медична еліта України. Охорона психічного здоров’я». Приємно, що цього  разу нас відзначили за  певні підсумки у наданні спеціалізованої допомоги населенню, наближення її до громадян, а також за поступальний розвиток лікарні по різним напрямкам. До речі, не помилюся, якщо зазначу – стан психіатричної допомоги на Чернігівщині – один з найкращих в Україні, адже в багатьох регіонах нашої держави тільки починають ту роботу, яка в нас вже знаходиться на належному рівні. Можна стверджувати, що ніхто із жителів області, які потребують спеціалізованої психіатричної допомоги, без неї не залишаються, адже, враховуючи розгалуженість розселення жителів, велику територію  Сіверського краю, ми  працювали і продовжуємо працювати над відкриттям наших відділень в  районах області, створенням потужної мережі таких закладів на засадах оптимізації як самої лікарні, так і її структурних підрозділів. Якщо ж говорити про проблеми, то вони стосуються не тільки  нашого закладу, а і всієї системи психіатричної допомоги в Україні. Незважаючи на певний прогрес у лікуванні наших хворих, ми поки не знаходимо адекватної та виваженої реакції щодо підтримки галузі на законодавчому  рівні, держава повинна повернутися «обличчям» до  низки проблем, які  існують, причому, не тільки у психіатрії, а і у плані поширення інших соціально значущих захворювань – туберкульозу, СНІДу, інфекційних недуг тощо. Зрозуміло, що  контингент наших хворих – це люди, що не мають необхідних статків аби  сплачувати за лікування. Тому  лише турбота  з боку держави  може  поставити на  потужні «рейки» роботу всієї психіатричної служби України. На жаль, у нашій галузі практично не існує спеціалізованих програм. Тому ми намагаємося  самотужки  забезпечити безкоштовними ліками наших хворих, хотілося, щоб  певні кошти на безкоштовні  медикаменти  закладалися і у бюджети районів. Таким чином, у  психіатричної служби є низка проблем, які потребують  турботи з боку держави. А ми, як би там не було, продовжуємо і будемо продовжувати опікуватися нашими хворими».

Володимир Ященко вважає, що особливого значення нині набуває стан надання хоспісної та паліативної допомоги. «Треба відходити від стереотипів, що такої допомоги потребують лише  хворі на онкологію, вона має надаватися зі  різними напрямками, зокрема,  у галузі психіатрії. На нашій базі ще 2005 року було створено хоспісне відділення – перше на території Чернігівщини. Воно дуже добре себе зарекомендувало і ми пишаємося, що люди, які потребують як медичного, так і соціального догляду, їх отримують. Хоча, я не вважаю, що перебирання на психоневрологічну лікарню  функцій, притаманних соціальним  службам, у такому випадку буде доречним»,- наголосив Володимир Ященко.

Обласна психоневрологічна лікарня оперативно реагує на вимоги сьогодення щодо реформування медичної галузі та її оптимізації. Поруч із скороченням ліжкового фонду ( вже скорочено140 ліжко-місць) керівництво та  колектив закладу працює над ефективністю перебування пацієнтів у відділеннях. «Нині в нашому закладі ( з відділеннями в районах області) знаходиться 870 ліжок, – продовжує Володимир Ященко, – але є і проблеми, які потребують першочергового вирішення. Ось цього року ми виграли грант по Державному фонду регіонального розвитку на ремонт дахів наших відділень, адже  будь-який ремонт у відділенні нічого не буде вартий без ефективного даху. Хочу ще раз зазначити – держава має опікуватися  станом надання спеціалізованої допомоги пацієнтам психіатричного профілю, без її допомоги нам важко  самостійно створювати необхідні умови для перебування хворих Особливої уваги  потребує і стан забезпечення  лікарні  медичним обладнанням, без якого ані діагностика, ані лікування неможливе. От у нас є рентгенапарат «Сіменс» 1972 року випуску, виникають проблеми з його ліцензуванням та радіаційною безпекою. Є проблема з роботою газового хроматографа, який працює у лабораторії – єдиний  в області, що забезпечує визначення в організмі рівня наркопрепаратів. Тобто, діагностична  апаратура потребує заміни аби  наша служба відповідала європейським досягненням. Сподіваюся, що держава візьме на себе  функції забезпечення профільних закладів необхідним обладнанням та, якщо бути відвертим, перегляне ті функції, які знаходяться у площині роботи соціальних служб, адже  виявляється прошарок хворих, що «випадають» з поля зору соцзахисту. Звісно, ці проблеми варто вирішували тільки на законодавчому рівні, тим паче, що нині в Україні є багато чинників, які погіршують стан соціальної напруги у суспільстві, зокрема, протистояння російської агресії і її наслідки для психіки пересічного громадянина».

Зупиняючись на  головних завданнях, які найближчим часом  повинна вирішувати психіатрична служба Чернігівщини, Володимир Ященко зазначив : стаціонар замінні технології у психіатрії повинні набути необхідного значення, покращуватися матеріально-технічна база у плані забезпечення сучасною діагностичною апаратурою. «Крім того, будемо працювати над  покращенням стану надання спеціалізованої допомоги жителям південного регіону області, адже там  поки немає її у повному обсязі на території діючих лікувальних установ на кшталт того, як ми це зробили у Новгороді-Сіверському та Семенівці, де мешканцям надається високоспеціалізована психіатрична допомога.  Нам є над чим працювати і , сподіваюся, що така робота  буде ефективною», – запевнив Володимир Ященко.

Отже, висока нагорода «Лідер охорони здоров’я України-2019» стимулюватиме весь колектив Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні до  подальшої плідної роботи щодо наближення спеціалізованої допомоги до населення області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ГОЛОВНЕ МЕНЮ