ГОЛОВНЕ МЕНЮ

НСЗУ :чергове засідання Робочої групи за напрямком “Психіатрична допомога”

Формування індивідуальної програми лікування та реабілітації у співпраці із пацієнтом, обов’язкове знеболення під час усіх діагностичних та лікувальних процедур, які потребують анестезіологічного супроводу, та цілодобовий доступ до знеболювальних препаратів – про це йшлося на засіданні Робочої групи експертів з питань розробки проєктів специфікацій та умов закупівлі медичних послуг за Програмою медичних гарантій-2021 за напрямом психіатрична допомога.

Учасники Робочої групи – провідні фахівці з психіатрії, керівники закладів з надання психіатричної допомоги, представники ВООЗ – обговорили пропозиції для проєктів специфікацій за пакетом “Стаціонарна психіатрична допомога” та за новим пакетом “Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами”.

Серед членів Робочої групи – Директорка Інституту психіатрії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, віце-президент ГО “Асоціація психіатрів України” Ірина Пінчук, Генеральний директор Київського обласного психіатрично-наркологічного медичного об’єднання Геннадій Зільберблат, директор Інституту неврології, психіатрії та наркології Ігор Лінський, директор Київської клінічної лікарні “Психіатрія” Мішиєв В’ячеслав Данилович.

На другому засіданні фахівці обговорили питання щодо забезпечення надання психіатричної допомоги на стаціонарному етапі, зокрема:
– cвоєчасного знеболення на всіх етапах діагностики та лікування (обов’язкове анестезіологічне забезпечення під час виконання всіх інвазивних діагностичних та інших лікувальних процедур, які цього вимагають);
– цілодобового доступу до ненаркотичних та наркотичних знеболювальних засобів;
– наявності фахівця із соціальної роботи та (або) соціального працівника та (або) соціального робітника – щонайменше одна особа (зокрема, за рахунок місцевих бюджетів та коштів інших програм центрального бюджету).

Щодо надання психіатричної допомоги мобільними мультидисциплінарними командами, під час другого засідання робочої групи обговорили наступні питання:
– взаємодії, за згодою пацієнта, з метою оцінки соматичного та психічного стану з лікарем первинної медичної допомоги (лікарем загальної практики-сімейної медицини, терапевтом, педіатром), з яким пацієнт уклав декларацію про вибір лікаря, а також з лікарем-психіатром на амбулаторному рівні надання медичної допомоги;
– формування індивідуальної програми лікування та реабілітації на основі отриманих результатів психіатричного огляду у співпраці із пацієнтом та/або його законним представником та інше.

Голова Робочої групи за напрямом за напрямом психіатрична допомога кандидат медичних наук Світлана Дудник: “Одна з цілей трансформації системи охорони здоров’я – продуктивні зміни в системі психіатричної допомоги в Україні. Тому з 1 квітня медзаклади, які надають психіатричну допомогу, почали працювати за договором з НСЗУ. Такі заклади можуть лікувати пацієнта у стаціонарі, а також надавати допомогу амбулаторно, якщо стан людини дозволяє це зробити. Це означає, що зникає мотивація не виписувати пацієнта зі стаціонару без медичних показів, адже зайняте ліжко більше не оплачується.

Вектор руху у трансформації психіатричної допомоги поліпшити якість та доступність послуг. Щоб наблизити психіатричну допомогу до пацієнта у 2021 році НСЗУ запропонує медзакладам укласти договір на новий пакет “Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами”.

Після завершення гострого перебігу хвороби пацієнти можуть продовжувати лікування амбулаторно. І наступного року ми пропонуємо дати таку можливість цим пацієнтам. За потреби мобільна мультидисциплінарна команда приїде до пацієнта і надасть йому допомогу вдома”.

Експертні медичні групи працюють за  підтримки Проекту USAID Україна “Підтримка реформи охорони здоров’я».

Довідка.  У Національній службі здоров’я України протягом двох місяців триватимуть засідання Робочих груп експертів за відповідними медичними напрямами, які розроблятимуть проєкти специфікацій та умов закупівлі медичних послуг, які надаються за Програмою медичних гарантій у 2021 році.

У складі Робочих груп – лікарі, представники МОЗ, Національної академії медичних наук, ВООЗ, керівники закладів охорони здоров’я, провідні фахівці відповідних галузей медицини, а також представники громадських та пацієнтських організацій. Загалом, 384 експерти працюватимуть над оновленням умов закупівлі медичних послуг для держави.Вони надаватимуть НСЗУ методичну, аналітичну, наукову та консультативно-дорадчу підтримку.

Робочі експертні групи працюватимуть у рамках ініціативи зі створення Ради безпеки пацієнтів.

У Програмі медичних гарантій-2021 – 35 пакетів медичних послуг, серед них два з лікування COVID-19 та 7 нових пакетів, яких не було у поточному році. Це такі пакети, як “Готовність до реагування на інфекційні захворювання та епідемії”, “Стоматологічна допомога дорослим та дітям”, “Ведення вагітності в амбулаторних умовах, “Лікування пацієнтів методом інтракорпорального діалізу в амбулаторних умовах”, “Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги”, “Діагностика, лікування та супровід пацієнтів з гематологічними захворюваннями (або підозрою на відповідні захворювання) у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах” та “Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами з охорони психічного здоров’я”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ГОЛОВНЕ МЕНЮ