ГОЛОВНЕ МЕНЮ

Тютюн – загроза нашому довкіллю!

Тютюнова епідемія є однією з найсерйозніших загроз для здоров’я населення, яке коли-небудь виникало у світі; щорічно від неї гине понад 8 мільйонів людей. Понад 7 мільйонів з яких – споживачі та колишні споживачі тютюну, і понад 1,2 мільйони – некурці, що піддаються впливу вторинного тютюнового диму.

Вживання тютюну лягає важким тягарем на плечі населення та економіку країни. Куріння викликає підвищений ризик серцево-судинних та респіраторних захворювань, раку, діабету, гіпертонії тощо. Тютюнопаління в закритих приміщеннях є основним джерелом забруднення повітря, оскільки в процесі куріння у повітря виділяються токсичні речовини, збільшуючи ризик впливу на некурців.

На всіх етапах свого життєвого циклу тютюн не тільки завдає шкоди здоров’ю всіх людей, але й забруднює нашу планету. Вирощування, виробництво та використання тютюну отруюють нашу воду, ґрунт, пляжі та міські вулиці хімікатами, токсичними відходами, недопалками, включаючи мікропластмаси, та відходами від електронних сигарет.

Тютюновий дим є фактором забруднення повітря та містить три види парникових газів: двоокис вуглецю, метан та оксиди азоту, які забруднюють навколишнє середовище як усередині приміщень, так і зовні. За даними ВООЗ виробництво тютюну стає причиною викидів обсягом 84 мільйонів тон в еквіваленті вуглекислого газу щорічно. Це рівнозначно запуску до космосу 280 000 ракет. Сигаретні фільтри (окурки) займають одне з перших місць серед забруднюючих та токсичних речовин, що містяться у наших водоймищах. Для біорозкладання недопалка потрібно близько 10 років, що дозволяє нікотину та хімічним речовинам просочуватися в навколишні екосистеми. Одне з досліджень Агентства з охорони навколишнього середовища показало, що при вимочуванні недопалків у прісній воді протягом 96 годин гине приблизно половина риби. Майже всі цигарки, що реалізуються через торгівельну мережу, мають фільтр з ацетилцелюлози, який погано піддається біорозкладу та є джерелом забруднення навколишнього середовища мікропластмасою. У загальносвітовому масштабі приблизна вага відходів, які щорічно утворюються в результаті загального життєвого циклу тютюну, становить близько 25 мільйонів тон.

Електронні відходи в цілому вже є колосальною проблемою: згідно з загальносвітовими оцінками щорічний обсяг таких відходів, що викидається, становить близько 99 млрд фунтів. Утилізація картриджів та батарей для електронних цигарок створює серйозну екологічну проблему. Більшість пластмасових картриджів для електронних сигарет не підлягають повторному використанню або переробці та опиняються у стічних канавах, на вулицях та у водоймах. Неналежна утилізація цих виробів завдає величезної шкоди навколишньому середовищу, оскільки вони складаються з біонерозкладних матеріалів, таких як металеві котушки, пластмаси, розпилювачі, батареї та чіпи мікроконтролерів. Крім того, багато виробів є одноразовими.

Тютюнова промисловість, щорічний внесок якої у викиди парникових газів становить 84 мегатонни в еквіваленті вуглекислого газу, призводить до зміни клімату та зниження його стійкості, витрачаючи ресурси та завдаючи шкоди екосистемам. Скорочення споживання тютюну має бути визначено як один з найважливіших важелів для досягнення всіх цілей у сфері сталого розвитку, а не тільки тих, які безпосередньо пов’язані зі здоров’ям.

Не піддавайтеся на прийоми тютюнових підприємств, які намагаються відвернути загальну увагу від шкоди навколишнього середовища, вдаючись до «зеленого камуфляжу» для своєї продукції у вигляді пожертвувань на ініціативи зі сталого розвитку та звітності щодо дотримання екологічних «стандартів», які вони часто встановлюють самі.

Кожна викурена сигарета або використаний тютюновий виріб розточує дорогоцінні ресурси, від яких залежить наше існування. Відмовтеся від тютюну заради свого здоров’я та здоров’я нашої планети!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ГОЛОВНЕ МЕНЮ