ГОЛОВНЕ МЕНЮ

Чернігівщина однією з перших в Україні отримає вакцину проти коронавірусу

Про це  21 лютого, перебуваючи з візитом  у Чернігові, розповів заступник Міністра охорони здоров’я – Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Посадовець, зокрема, зазначив: регіон отримає 7 тисяч доз вакцини проти коронавірусу від фірми AstraZeneca ( виробництва Великої Британії та Швеції).

Відтак першим закладом, що буде робити щеплення, стане  КНП «Чернігівська обласна лікаря», в якій всі 68 медичних працівників дали згоду на вакцинування і їм будуть робити щеплення в першу чергу.

«Чернігівська область отримає вакцину одна із найперших. На національний склад привозять вакцину, на другий день 11 автомобілів відразу виїжджають в 25 областей нашої країни. Є 7 областей, які отримають її в той же день, а до деяких буде доїжджати і на наступний. Саме у такий спосіб буде відбуватися  передача вакцин», – сказав Віктор Ляшко.

Втім, дату, коли вакцина приїде в Україну Головний санітарний лікар не назвав.

«З 1-го березня через додаток «Дія» можна стати в чергу на щеплення. Якщо людина 18-59 років, то вона зможе стати в чергу і після цього, коли будуть провакциновані пріоритетні групи та з’являтимуться дози вакцини, тоді будуть підтягуватись з листа очікування і їх будуть запрошувати до кабінетів щеплення. Буде приходити або повідомлення, або буде набирати оператор з гарячої лінії. Для дітей до 18 років вакцинування не передбачено, жодний імунобіологічний препарат не проходив клінічні випробування на дітях, – розповів Віктор Ляшко і додав: в результаті  інспектування обласного складу, який прийматиме вакцину, можна  зробити висновок, що там все готове для цієї роботи. Медичні сестри – працівники мобільних бригад – навчені на національному рівні, кабінет для проведення щеплення в  обласній лікарні підготовлений, він має маніпуляційний столик, сумку-холодильник, холодильник про всяк випадок, є бокси для безпечної утилізації шприців. Отже, в Чернігівській області все готово до проведення щеплень”, – констатував він.

У свою чергу начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА Петро Гармаш повідомив: першими вакцинуватимуть працівників медичних закладів обласного центру. Згідно з проведеним опитуванням, зробити щеплення готові 50-60% медичного персоналу.

 

 

 

  

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ГОЛОВНЕ МЕНЮ