ГОЛОВНЕ МЕНЮ

5 жовтня – Міжнародний день лікаря

5 жовтня світова спільнота відзначає Міжнародний день лікаря.

За ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я,  першого понеділка жовтня відзначається Міжнародний день лікаря. Це день солідарності та активних дій лікарів усього світу. У 1971 році була створена Міжнародна медична гуманітарна організація «Лікарі без кордонів» – Medecins Sans Frontieres, MSF. Серед засновників – Міжнародний Червоний Хрест, Мальтійський орден і ЮНІСЕФ. Організація  – незалежна, вона фінансується  за рахунок суспільних пожертвувань з країн, де знаходяться її представництва. MSF, діючи під егідою ООН, надає допомогу жертвам природних катастроф, збройних конфліктів, епідемій, соціальної маргіналізації більш ніж у 80 країнах світу, допомагає усім, незалежно від політичної, релігійної або етнічної приналежності.

Нині в  системі охорони здоров’я України працюють понад 85 тисяч лікарів, що надають допомогу за всіма напрямками медичної науки. Їхня робота спрямована на лікування багатьох захворювань, підвищення обізнаності громадян щодо профілактики та попередження поширених хвороб, втілення у життя засад здорового способу життя. Звісно, що зараз, коли світ охопила пандемія коронавірусної інфекцїі, роль  лікарів у подоланні хвороби важко переоцінити. Але не слід забувати і про інші захворювання, які потребують саме професійного та виваженого ставлення лікарів. Тому розвиток єдиного медичного простору, ефективна робота всіх ланок надання медичної допомоги і буде передумової загального оздоровлення населення та прищеплення йому правил здорового харчування,  помірних фізичних навантажень, гігієни психічного здоров’я та уникнення факторів, що обумовлюють загострення хронічних  недуг.

Керівництво Обласної прсихоневрологічної лікарні вітає із цим  святом лікарів закладу. Бажає їм  наснаги та енергії для реалізації своїх професійних

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ГОЛОВНЕ МЕНЮ