ГОЛОВНЕ МЕНЮ

ВООЗ анонсує новий перегляд Міжнародної класифікації хвороб (МКХ-11)

МКХ є основою для відстеження тенденцій і ведення статистики в області охорони здоров’я в усьому світі і містить приблизно 55 тис. унікальних кодів травм, хвороб і причин смертності. Завдяки їй фахівці охорони здоров’я всієї планети забезпечені спільною мовою, що дозволяє їм обмінюватися інформацією з питань здоров’я.

МКХ-11, підготовка якої тривала понад десять років, відрізняється від попередніх версій цілим рядом важливих покращень. Вона вперше виходить в повністю електронному вигляді і має набагато більш зручний для читача формат. Крім того, в її розробці була задіяна безпрецедентна кількість працівників охорони здоров’я, що приймали участь в спільних нарадах і висували свої пропозиції. Група розробки МКХ при штаб-квартирі ВООЗ отримала більше 10 000 пропозицій щодо внесення змін до Класифікації.

МКХ-11 буде представлена для прийняття державами-членами на сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я в травні 2019 року та набуде чинності 1 січня 2022 року. Данний випуск має попередній і ознайомлювальний характер, що дозволяє країнам підготувати плани стосовно використання нової версії, її переклади, провести загальнонаціональну підготовку фахівців охорони здоров’я.

Нова МКХ-11 відображає прогрес в медицині і досягнення наукової думки. Так, коди, які стосуються стійкості до протимікробних препаратів, тепер більше відповідають критеріям Глобальної системи епіднагляду (а саме GLASS). МКХ-11 також дозволяє більш ефективно реєструвати дані, які стосуються безпеки в області охорони здоров’я, відповідно, ідентифікувати і попереджати небажані події, що можуть завдавати шкоди здоров’ю (наприклад, небезпечні методи роботи в лікарнях).

До нової МКХ також увійшли нові розділи, зокрема ті, що стосуються народної медицини. Хоча ними користуються мільйони людей у всьому світі, вони до цих пір так і не були внесені в класифікацію.

Ще один новий розділ був присвячений сексуальному здоров’ю. Він об’єднує розлади, які раніше були віднесені до інших категорій (наприклад, гендерна невідповідність вказувалася в категорії психічних розладів) або описувалися інакше. До розділу адиктивних порушень було додано ігровий розлад.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ГОЛОВНЕ МЕНЮ